[Rehber] Kabile tanıtım konusu oluşturmadan önce buraya bakınız!

Status
Not open for further replies.
Slyfertr
Psikanaliz Kurucusu Avustralyalı Nörolog
Verified User
Awards
3
  • Discord Verified
  • Account Verified
  • 2 Factor Authentication
Kabile Tanıtım Konusu Oluşturmak
Bir kabile tanıtım konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini, nelerden bahsetmek zorunda olduğunuzu ve bahsedebileceğiniz diğer bilgileri adım adım aşağıdan bulabilirsiniz. Kabile tanıtım konusu açmadan önce mutlaka aşağıdaki bilgileri okuyun!

Adım 1: Kabile Adı

Kabilenizin adı konu başlığı olacağı dolayısıyla kabile adında hiçbir şekilde argo/küfür/ideolojik içerikli ibareler geçmemelidir. Konu başlıklarının başına "[Kabile]" etiketini yapmayı unutmayın.

[Kabile] DH3
[Kabile] Kekoizm
[Kabile] Tuzlu Peynir
Adım 2: Kabile Logosu

Kabileniz için hazırlanmış bir logo veya hali hazırda kabilenizle ilişkili bir resim varsa konunun en başına o logoyu koyabilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla farenin ilgisini çekmiş olacaksınız.

Adım 3: Karşılama Mesajı

Kabile tanıtım konunuz okunduğu zaman sıcak ve samimi bir kabile olduğunuzu kanıtlayın. Her fare, güzel bir hoşgeldin ile konunuzu okumaya başlamak ister.

Sobremesa said:
Her türlü vakit boyunca eğlenmeyi bilen ve eğlenceli sohbetlerin yer aldığı Sobremesa kabile tanıtım konusuna Hoş geldiniz!
Adım 4: Misyon

Kabilenizin, bugün hangi konumda olduğunu, ne zaman kurulduğunu, kabilenizin adının neden XX olduğunu, ne yaptığınızı (kabile içi etkinlikler, sohbetler), kimin için ve kimlerle nasıl kurma kararı aldığınızı açıklayın.

DH3 said:
DH kabilesi güncelleştirmelerin geldiği gece saat 12 sularında kurulmuştur. "DH" odasının ilk kabilesi olmakla birlikte Türk kabilelerinde de ilkler arasındadır. İsmi değişse de, o günden bugüne bazı kayıplar vermiş olsa da bir arada kalmayı başarabilen nadir kabilelerden biridir.
DH3 said:
Donanım Haber sitesinin odasi olan dh, ilk açıldığında dh2 ve dh3 olarak iki ayrı odası bulunuyordu. Kabilemize katılanların çoğu zamanında dh3 odasında oynadığından kabile ismimiz DH3 olmuştur.
Pine Nuts said:
Her şeyden önce kabilemizde bol bol sohbet ediyoruz. Arada forum yarışmaları ve etkinlikler düzenliyoruz. Kabile evinde videolar açıp, eğleniyoruz ve beraber film izliyoruz. Bazen steam aracılığıyla oyunlar bile oynayabiliyoruz.
Adım 5: Vizyon

Kabilenizin ilerleyen zamanlarda nerede olmayı arzu ettiğini (hatta hayal ettiğini) anlatın. Dünya sıralamasında ilk 20'ye girmek, minioyun veya modül oyun farelerinin hepsini toplamak veya en güzel arkadaş grubuna sahip olarak kıskanılacak bir düzeyde kabile olmak. Bu bölüm tamamen hayal gücünüzü devreye koymanız gereken bir bölüm.

Adım 6: Kurallar

Kabilenize katılacak bir oyuncunun kabile içerisindeyken takip etmesi gereken kurallar var ise yazmalısınız. Argo konuşmamak, kabile evinde çökertici haritalar açmamak, kabile evinde müzik açmak için sıra beklemek, kabiledekilerin odasına izinsiz gitmemek gibi.

Forum 801 said:
Linke tıklayıp kabile kuralları sekmesine tıklayın: http://atelier801.com/topic?f=5&t=796436#m1
Adım 7: Yetkili Listesi

Kabilenizin kim tarafından açıldığı ve kim(ler) tarafından yönetildiğini açıklayın. Bir kabileye katılmak istemenin en önemli sebebi sahip olduğu yöneticilerdir.

Adım 8: Katılım Koşulları ve Alım Yöntemleri

Her kabilenin kendisine göre alım şartları vardır. Başvuran veya almak istediğiniz bir oyuncuyla daha sonra sorun yaşamamak adına oyuncuda belirli nitelikler arıyor olmalısınız; 18 yaşından büyük olmak, en az 1.000 birinciliğe sahip olmak, küfür etmemek, tamamen olgun bir kişiliğe sahip olmak gibi.

Koşulları sağlayan oyuncuları neye göre alacağınızdan bahsedin. Kabile içi genel bir oylama yaptığınızdan bahsedebilir veya kabile içerisinde bir oyuncunun istemediği birini kabileye almadığınızı anlatabilirsiniz.

Adım 9: Rütbelendirme ve Fırsatlar

Kabilenize katılacak bir oyuncunun ne isimde rütbe-yetkilere ve kazanabileceği fırsatlara sahip olabileceğinden bahsedin. Her oyuncu katıldığı bir kabilede, en azından kabile evinde bir harita açma yetkisine sahip olmak ister. Ayrıca kabile içerisindeki durumuna göre terfi edebilecekleri durumlardan bahsedin.

Adım 10: Güncel Resimler veya Anılar

Kabilecek yaptığınız komik bir sohbetin, bir videonun, kabilecek tüm oyuncularla çekindiğiniz güncel bir resmin, bir ilginç anın veya sırf anı olsun diye çektiğiniz fotoğrafları konunuza ekleyebilirsiniz. Böylece kabilenizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Athanasia said:
DH3 said:

Status
Not open for further replies.